Acıbadem Bostanı

Her Mahalleye Bir Bostan fikri ile yola çıktığımız bu projede; gelen talepleri göz önünde bulundurarak Acıbadem Mahallesi’ ne yeni kazandırdığımız Yaratıcılık ve Sanat Parkı’nda kurduğumuz yaklaşık 600 metrekarelik bostanımızda her biri 4.5 metrekarelik 45 adet sebze dikim yatağı kurulmuştur. Tarımı, permakültür esaslarını, kompostun önemini öğrenebileceğiniz; sebze yetiştirmenin ve toprağa dokunmanın keyfine varabileceğiniz bostanımızda aynı zamanda da hemen yanında bulunan Alan Kadıköy – Yaratıcılık ve Sanat Parkı’nın da aktivitelerinden faydalanabileceksiniz.

Başvuru Şartları

1.5*3 m. alanlı numaralandırılmış sebze yataklarının ayrıldığı bostan arazisinin dönemlik kullanımı için aşağıdaki şartlar bulunmaktadır.

Kadıköy ilçe sınırlarında ikamet etmek;

18 yaş üstünde olmak.

Yukarıdaki şartları sağlayan tüm vatandaşlarımız başvuru yapabilecek olup,

Acıbadem BOSTANI için: 50 asil, 50 yedek vatandaşımız kura ile belirlenecek.

Bu kişilerin yaklaşık 6 aylık dönem içinde gönüllü olarak ekim-dikim yaparak ürünlerini yetiştirmesi ve hasadını yapması mümkün olacaktır.

Kullanım Şartları

Bostan salı, perşembe günleri 10.30-19.00, cumartesi ve pazar günleri 8.30-17.00 saatleri arası açık olacak. 12.30-13.00 arası bostanlarımız kapalıdır.

Bu periyotlar içinde 3 kez üst üste bahçe bakımı için gelmeyen vatandaşımızın hak sahipliği düşecek ve yedek listenin sıralaması doğrultusunda yeni hak sahibine tahsis edilecektir.

Bitki-böcek vb. alerjik hastalığın bulunmaması.

Adres: Acıbadem Mahallesi Şeyh Galip Sokak 
İletişim: 0216 542 50 00 / 1644 - 1711
Park ve Bahçeler Müdürlüğü