Fenerbahçe Bostanı

2016 yılından beri Kadıköy Belediyesi, Saint Joseph Lisesi ve Kadıköylü gönüllülerin işbirliğiyle kentte tarımın mümkün olabileceğinin göstergelerinden biri olan Fenerbahçe Topluluk Bahçesi bakım ve tamiratları yapılarak Kadıköy Bostanları/ Fenerbahçe konsepti ile gönüllülülerine açılacaktır.

Belediyemizce 900 m2 alan ve ilave yardımcı alanda gerekli ağaç dikim, budama ve genel bakım çalışmaları yapılarak tamamen doğal malzemelerin kullanıldığı bir permakültür bahçesi özelliği korunmuştur. bostanımızda sebze bahçeleri, meyve ağaçları, eğitim alanları, sürdürülebilir film ve belgesel gösterimleri de yer alacaktır.

Başvuru Şartları
1.5*3 m. alanlı numaralandırılmış sebze yataklarının ayrıldığı bostan arazisinin dönemlik kullanımı için aşağıdaki şartlar bulunmaktadır.
Kadıköy ilçe sınırlarında ikamet etmek;
18 yaş üstünde olmak.
Yukarıdaki şartları sağlayan tüm vatandaşlarımız başvuru yapabilecek olup,
Fenerbahçe BOSTANI için:42 asil, 42 yedek vatandaşımız kura ile belirlenecek.
Bu kişilerin 6 aylık dönem içinde gönüllü olarak ekim-dikim yaparak ürünlerini yetiştirmesi ve hasadını yapması mümkün olacaktır.

Kullanım Şartları
Bostan salı, perşembe günleri 10.30-19.00, cumartesi ve pazar günleri 8.30-17.00 saatleri arası açık olacak.
Bu periyotlar içinde 3 kez üst üste bahçe bakımı için gelmeyen vatandaşımızın hak sahipliği düşecek ve yedek listenin sıralaması doğrultusunda yeni hak sahibine tahsis edilecektir.
Bitki-böcek vb. alerjik hastalığın bulunmaması.

 

Adres: Fenerbahçe Mahallesi Tur Yolu Sokak Fenerbahçe Parkı
İletişim: 0216 542 50 00 / 1644 -1711
Park ve Bahçeler Müdürlüğü