Hedefimiz

Her mahallede bir bostan:
Her mahallede bir bostan projemiz ile kent kültürü içinde kırsal yaşantının imkansız olmadığı ve mahallelilerin toprağa dokunmasının mümkün olduğu, sağlıklı gıdaya ulaşmanın yaşam biçimi haline gelmesi hedeflenmektedir.
Pandemi döneminde yaşadıklarımız ve küresel iklim krizinin olumsuz etkileri bostanların önemini bir kez daha hatırlatmaktadır. Bu sebeple bostan kültürünün ilçemizdeki tüm mahallelerde yaygınlaştırılması hedefinde ilk bostanlarımız olan Fenerbahçe ve Moda Bostanlarımıza 2022-Yaz döneminde Göztepe ve Acıbadem Bostanlarımız da eklenmiştir. Böylece 120 kişilik gönüllü kapasitemiz 267 kişiye ulaşmıştır. İlerleyen dönemlerde diğer tüm mahallelerimizde projemizi kısa sürede tamamlamayı planlamaktayız.
Ayrıca bahar ayları itibari ile balkon bahçeciliğine ilişkin projemiz kapsamında evlerin bahçe ve balkonlarında da sebze yetiştiriciliğinin yaygınlaştırılması, tohum dağıtımı ve eğitimler düzenlenecektir.
İlçemizdeki okul ve kreş bahçelerinde de yaygınlaştırılacak projemizde komşularımızın sürece  fikir projeleri ile de katılımlarını Park ve Bahçeler Müdürlüğümüze iletmeleri halinde projemiz daha da zenginleşeceğini düşünmekteyiz.