Moda Bostanı

Önündeki sokağa Moda Bostanı isminin verilmesinin de nedeni olan ve geçmişte Moda Bostanı olarak bilinen alanda, kent bahçeciliği ve permakültür bahçesi faaliyetlerinin yaşatılması yönünde talepler daha önceki yıllarda mahalle halkı ve STK larla yapılan '' Anlat Kadıköy'' toplantılarında da vurgulanmış ve öncelikli hedefler arasında yer almıştır.Bu işlevin mutlaka olması yönündeki mahalleli beklentileri de göz önüne bulundurulmuştur.Çocukların ve yetişkinlerin toprağa dokunabilecekleri ve tarımı öğrenecekleri permakültür bahçesi ile yaz ve kış sebzeleri her biri 4.5 m2 metrekare olarak planlanan bahçelerde yetiştirilebilecek ve meyve ağaçlarından meyve toplanabilecek.

Belediyemizce 2.2 dönümlük alanın gerekli ağaç dikim, budama ve genel bakım çalışmaları yapılarak tamamen doğal malzemelerin kullanıldığı bir permakültür bahçesi özelliği verilmiştir. bostanımızda sebze bahçeleri, meyve ağaçları, eğitim alanları, film ve belgesel gösterimlerinin yapılacağı etkinlik alanları da yer alacaktır.

Başvuru Şartları

1.5*3 m. alanlı numaralandırılmış sebze yataklarının ayrıldığı bostan arazisinin dönemlik kullanımı için aşağıdaki şartlar bulunmaktadır.

Kadıköy ilçe sınırlarında ikamet etmek;

18 yaş üstünde olmak.

Yukarıdaki şartları sağlayan tüm vatandaşlarımız başvuru yapabilecek olup,

Moda BOSTANI için:135 asil, 135 yedek vatandaşımız kura ile belirlenecek.

Bu kişilerin yaklaşık 6 aylık dönem içinde gönüllü olarak ekim-dikim yaparak ürünlerini yetiştirmesi ve hasadını yapması mümkün olacaktır.

Kullanım Şartları

Bostan salı, perşembe günleri 10.30-19.00, cumartesi ve pazar günleri 8.30-17.00 saatleri arası açık olacak. 12.30-13.00 saatleri arası bostanlarımız kapalıdır.

Bu periyotlar içinde 3 kez üst üste bahçe bakımı için gelmeyen vatandaşımızın hak sahipliği düşecek ve yedek listenin sıralaması doğrultusunda yeni hak sahibine tahsis edilecektir.

Bitki-böcek vb. alerjik hastalığın bulunmaması.

Adres: Caferağa Mahallesi Şair Nefi Sokak. Moda Sağlık Ocağı Yanı
İletişim: 0216 542 50 00 / 1644 - 1711
Park ve Bahçeler Müdürlüğü